2024-03-10 14:10  -  Plombier Sparta Osobnica

PLOMBIER CUP już za nami!

9 marca 2024 roku na hali sportowej MOSiR w Jaśle odbył się organizowany przez nas Halowy Turniej Piłki Nożnej PLOMBIER CUP. W wydarzeniu udział wzięło 10 drużyn z rocznika 2015 i młodszych, które walczyły o tytuł najlepszego zespołu turnieju.

👉 Głównym sponsorem turnieju była firma Technika grzewcza i sanitarna Plombier. Pyszną pizzę dla zawodników oraz kawę i herbatę dla rodziców zapewniła Kręgielnia Indygo Jasło.

W turnieju wystąpiły dwa zespoły naszej akademii. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie ⏰ 9:00, kiedy to na boisku zmagania rozpoczęły drużyny AP Czarni I Jasło i Plombier Sparta II Osobnica.

- Diament Jodłowa 3️⃣:1️⃣ Plombier Sparta I Osobnica

I drużyna zmierzyła się w półfinałach o 5-8 miejsce: najpierw pokonała UKS Szóstka II Jasło 1:3, a następnie zmierzyła się z AP Czarni II Jasło. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 1:1, dlatego o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne - seria jedenastek obfitowała w emocje, ponieważ bramkarze obu drużyn kilkukrotnie stawali na drodze piłki do siatki. Ostatecznie nasz zespół okazał się lepszy, wygrywając w karnych 1:0 i w końcowym zestawieniu zajął 5 miejsce.

II drużyna w meczu o 9 miejsce zmierzyła się z Wojakiem Wojaszówka, któremu ulegliśmy 0:2. Wielokrotnie podczas tego turnieju II zespół nawiązał walkę i niewiele brakowało, aby zdobyć punkty i powalczyć o lepszą lokatę. Postępy w grze z turniej u na turniej są coraz bardziej widoczne i już wkrótce będziemy mieć kolejne okazje, aby szlifować swoje umiejętności i zgranie.

🔥 Mecze półfinałowe o miejsca 1-4 przyniosły jeszcze więcej emocji - o awans do finału walczyły cztery najlepsze drużyny turnieju. W pojedynkach tych nie brakowało zacięcia i determinacji, a zwycięstwa odniosły drużyny AP Czarni I Jasło po zwycięstwie nad UKS Szóstka I Jasło (1:0) oraz Brzostowianka Brzostek, która pokonała 3:0 drużynę Diament Jodłowa.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły UKS 6 I Jasło i Diament Jodłowa. Po zaciętym pojedynku lepsza okazała się drużyna Diamentu, która wygrała 1:2 i zdobyła najniższe miejsce na podium 👏

🎉 Finał turnieju nie zawiódł oczekiwań kibiców. W emocjonującym pojedynku spotkały się drużyny AP Czarni I Jasło i Brzostowianka Brzostek, które do ostatniej sekundy walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie lepszą okazała się ekipa AP Czarni I Jasło, która wygrała 4:3 i zdobyła tym samym zaszczytne pierwsze miejsce w turnieju 🏆

Po zakończeniu zmagań na boisku nadszedł czas na wręczenie nagród. Wzystkie drużyny otrzymały okazałe puchary 🏆, a zawodnicy medale 🏅 za udział w turnieju. Szczególne podziękowania należą się sponsorowi turnieju - właścicielowi firmy PLOMBIER Damianowi Ignarskiemu, który ufundował dodatkowe nagrody w postaci plecaków oraz Kręgielni INDYGO z Jasła, która ufundowała pyszną pizzę dla wszystkich uczestników oraz kawę i herbatę dla rodziców, którzy od rana śledzili zmagania swoich pociech.

👏 Przyznaliśmy także 3 indywidualne nagrody. Tytuł najlepszego strzelca turnieju przypadł Igorowi Wojdyłe z zespołu UKS Szóstka I Jasło. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Hubert Lechwar z drużyny Brzostowianka Brzostek, natomiast tytuł najlepszego bramkarza przypadł Dominikowi Samborskiemu z AP Czarni I Jasło.